Nasza filozofia

Tworzymy dla tych, którzy chcą dokonywać świadomych zakupów. Poszukują ubrań, które posłużą im na dłużej. Oczekują od ulubionych marek wysokiej jakości i rzetelności. Kupują mniej i mądrzej.

Nie chcemy być częścią problemu jaki płynie z fast fashion. W wymiarze etycznym oznacza to dla nas, że produkcja naszych ubrań nie może usprawiedliwiać cierpienia i wyzysku ludzi ani zwierząt. Tworzymy w myśl zasad mody odpowiedzialnej.

 

Kupując w Tall Hero™ wspierasz zrównoważoną i etyczną stronę mody.

 

 

WSPÓŁPRACUJEMY LOKALNIE

Projektowanie

Produkcja ubrań, choć fizycznie odbywa się w szwalni, tak naprawdę swój bieg rozpoczyna w pracowni konstruktorskiej. 

Etap konstrukcji jest w Tall Hero™ kluczowy. Wkład dobrego konstruktora w proces tworzenia nowego modelu, jest często większy i istotniejszy, niż projektanta wizjonera. To od wiedzy i umiejętności konstruktora zależy czy w zaprojektowanym przez nas modelu będzie Ci wygodne, będzie dopasowany do Twojej sylwetki i będzie spełniał wymagania współczesnej mody.

Wiedząc to, zaprosiliśmy do współpracy wyjątkową warszawską pracownię, w której kunszt i wieloletnie doświadczenie spotyka się z pasją i nowoczesnym podejściem. Ramie w ramie pracują w niej doświadczeni konstruktorzy, jak i młodzi pasjonaci konstrukcji, modelowania i szycia.

Chcemy wspierać takie miejsca i zespoły, gdzie dobre wypracowane praktyki spotykają się i czerpią z energii i wartości nowych technologii i rozwiązań.

 

Testowanie

Zanim jakikolwiek model trafi do produkcji, wielokrotnie nanosimy poprawki i odszywamy kolejne sample. Każdy z nich trafia w ręce naszych testerów. Ich ocena jest dla nas kluczowa. Na jej podstawie podejmujemy decyzję, czy dany model jest gotowy do produkcji.
Tylko w ten sposób, mamy gwarancję, że nasze ubrania sprawdzą się w Twojej szafie. 

 

Produkcja

Dla większości pracowników branży mody płace są tak niskie, że zarówno oni jak ich rodziny stają się zakładnikami błędnego koła fast fashion. Co gorsza, niskie standardy zwłaszcza w rejonie Azji i Pacyfiku są również powodem niewolnictwa i pracy dzieci.

Ponadto, mimo poprawy norm bezpieczeństwa, bezpieczeństwo przeciwpożarowe, wady strukturalne w fabrykach oraz niebezpieczne warunki pracy pozostają powodem do nieustającego zaniepokojenia.

Mamy tego świadomość i dlatego robimy co możemy, aby nigdy nie stać się częścią tego przerażającego cyklu ubóstwa i zaniedbania.

Produkujemy, w Polsce, w uważnie wyselekcjonowanych, małych szwalniach, które swój zysk czerpią z jakości wykonywanych usług, nie wyzysku swoich pracowników. 

Ważnym kryterium doboru szwalni jest dla nas również ich położenie. Wybieramy szwalnie, które są w naszej okolicy, które w każdej chwili możemy odwiedzić, a transport odszytych ubrań nie wiąże się z setkami kilometrów do pokonania i rosnącym śladem węglowym.

 

Dostawcy

Te same wymogi stawiamy wobec producentów i dostawców, z którymi współpracujemy. 

Użyte przez nas tkaniny i dzianiny odznaczają się wysoką jakością, bo pochodzą z miejsc, w których jakość wynika z wielu lat doświadczenia w ich produkcji oraz skrupulatnie przestrzeganych standardów pracy w tych miejscach. 

Dlatego też korzystamy wyłącznie z materiałów certyfikowanych, których pochodzenie nie jest nam obojętne. 

Certyfikacja jest gwarancją, że materiały są wolne od środków wpływających niekorzystnie na zdrowie osób. Osób, które stykają się z nimi na etapie produkcji, ale również Twoje, kiedy nosisz nasze ubrania i Twoich bliskich, kiedy mają styczność z Twoim ubraniem.

 

DBAMY O NASZE OTOCZENIA

 

Ekologia

Nie ma sensu wypierać faktu, że produkcja i konsumpcja to siła napędowa zanieczyszczenia środowiska. Dlatego temat ekologii w branży odzieżowej jest niezwykle trudny. 

Jednak dla nas ważny.

Tworzenie marki Tall Hero™, rozpoczęliśmy od rozmów z osobami o ponadprzeciętnym wzroście. Ten etap był kopalnią wiedzy, również w temacie ochrony środowiska.

Dziś wiemy, że nadmierna konsumpcja nie jest wpisana w nawyki zakupowe wysokich. Tworzymy dla osób, które (czasem nawet nieświadomie) dokonują uważnych zakupów, a ubrania które trafiają do ich garderoby zostają tam na lat. Stąd tak ważne jest dla nas tworzenie ubrań, które sprawdzą się w takim podejściu, czyli są ponadczasowe i z racji jakości wytrzymałe.

Nie chcąc przerzucać odpowiedzialności za środowisko na Ciebie, z uwagą podeszliśmy do sposobu pakowania naszych ubrań.
W naszych opakowaniach wyeliminowaliśmy plastik i zbędne dodatki.
W 100% pochodzą one z recyclingu, są biodegradowalne i bez problemu mogą wrócić do dalszego obiegu. Jest to możliwe, bo po przetestowaniu wielu opcji, postawiliśmy na papier.  Opakowania, taśmy, metki a nawet naklejki kurierskie są wykonane z szarego papieru. Jeśli nie zamierzasz wykorzystać ich ponownie, to z pewnością ułatwi Ci to ich segregację. Wystarczy, że wyrzucisz je do jednego pojemnika - tego niebieskiego - przeznaczonego na papier. 

Tylko tyle i aż tyle, najprostsze rozwiązania najczęściej okazują się tymi najlepszymi.

Tej samej zasady trzymamy się w procesie produkcji. Nie korzystamy z żadnych folii, foliopaków, taśm strechowych, ani niczego z plastikiem w składzie. A opakowania, w których podróżują nasze materiały, dodatki i ubrania wykorzystujemy wielokrotnie. 

 

Inicjatywy społeczne

Jak już wspomnieliśmy, przygotowując się do startu Tall Hero™, rozmawialiśmy z wieloma wysokimi. Wszyscy nasi rozmówcy wspominali, że będąc młodymi mieli momenty, w których ich rówieśnicy nie dawali im zapomnieć o ich ponadprzeciętnym wzroście.

To stało się naszą inspiracją do wyboru inicjatyw społecznych, które wspieramy.
1% naszego obrotu przekazujemy na inicjatywy społeczne, które niosą pomoc dzieciom z domów dziecka i placówek opiekuńczo-wychowawczych. 

 

STAND TALL, SHOW THE WORLD YOUR HEROIC STYLE

 

 

Skontaktuj się z nami!

Napisz wiadomość na adres: hello@tallhero.com lub skorzystaj z formularza poniżej.